• آب قلیایی, نوترون, استیک آلکالاین, توپ
آب قلیایی - استیک آلکالاین - گروه سلامت نوترون

آب قلیایی چیست؟

آب قلیایی چیست؟Reviewed by گروه سلامت نوترون on Oct 6Rating: ۳.۵آب قلیایی - استیک آلکالاین - گروه سلامت نوترونساده ترین راه بالا بردن pH بدن نوشیدن آب قلیایی می باشد.استیک آلکالاین آبی مشابه چشمه های قلیایی ایجاد می کند که طول عمر را افزایش می دهد.
آب قلیایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

افزایش طول عمر با آب قلیایی

دانشمندان از دیرباز دریافته اند که در کشورهای شرق اسیا مردم از طول عمر و سلامت بالاتری برخوردارند و دلیل آن استفاده از آب قلیایی (آلکالاین) است. میزان مواد معدنی نظیر کلسیم و منیزیم در این آب‌ها بالاست و نسبت به آب های آشامیدنی معمولی pH بالاتری دارند. همچنین این مواد معدنی، آب را یونیزه کرده و به آن خواص آنتی اکسیدانی می‌دهد. آب یونیزه قلیایی سرشار از هیدروژن فعال است که سیستم آنتی‌اکسیدانی بدن را تقویت می کند. همه مردم به آب چشمه های قلیایی دسترسی ندارند.

نوشیدن آب قلیایی ساده ترین راه برای بالا بردن pH

مصرف کنندگان آب قلیایی این ادعا را دارند که علاوه بر اینکه این آب دارای بسیاری مزایا برای سلامتی ماست، همچنین کمک زیادی برای نگاه داشتن بدن در حالت قلیایی می کند. اما همواره به خاطر داشته باشید که بهترین کنترل کننده تعادل pH در بدن ما، خود بدن است.

مصرف کنندگان دائمی آب قلیایی این ادعا را دارند که آب قلیایی می تواند اسید داخل خون را خنثی کند، به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند، سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و یا حتی در درمان و پیشگیری بیمای موثر است. براساس یک نظریه که کسانی که در اجرای رژیم غذایی خود ثابت قدم نیستند، می توانند از رژیم غذایی قلیایی استفاده کنند. در آمریکا pH اندازه گیری شده آب شیر محدوده ای بین ۶/۵ تا ۹/۵ را دارد که میزان دقیق آن بسته به محل فرق می کند. حال با استفاده از یک فیلتر می توان آب شیر را به آب قلیایی ( آب با pH بالاتر ) تبدیل کرد.

بدن انسان به طور خودکار در حال متعادل کردن pH می باشد. pH خون همواره در محدوده بین ۷/۳۵ تا ۷/۴۵ می باشد که اندکی در حالت قلیایی پایدار است که این میزان قلیایی بودن برای بهتر عمل کردن ریه ها و کلیه ها بسیار موثر است. برای مثال، زمانی که بدن شما بیش از حد اسیدی است، ریه ها دی اکسید کربن بیشتری دفع می کنند و به این ترتیب به خون کمک می کنند تا به حالت نرمال برگردد. به جز مواردی که فردی بیماری کلیوی و یا ریوی داشته باشد، در سایر مواقع بدن به خوبی غذا و نوشیدنی که مصرف می شود را کنترل می کند.

با این حال، امروزه بیشتر رژیم های غذایی مدرن، پر از مواد غذایی پروتئین حیوانی و غذاهای فرآوری شده می باشد که میزان بسیار بالایی از اسید را وارد بدن می کند. در طولانی مدت، این الگو غذایی می تواند خطر جدی برای به هم زدن تعادل بدن باشد. بهترین راه برای جلوگیری از این موضوع، خوردن مقدار زیادی سبزیجات، میوه و غلات می باشد.

از چشمه های قلیایی تا استیک آلکالاین

دستگاه تصفیه آب قلیایی (آلکالاین) نظیر استیک آلکالاین اختراع شده که آبی مشابه با آب چشمه های قلیایی در اختیار ما قرار می دهد.

آب قلیایی فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد و نقشی مهم و اساسی در بدن اجرا می کند. تمام سیستم های بدن برای اجرای عملکرد مناسب به آب نیاز دارند و هم چنین ۹۰ % از فعالیت های شیمیایی بدن به وجود آب بستگی دارد. مطمئن باشید نوشیدن یک جرعه آب قلیایی در یک روز پُر استرس می تواند علائم ناشی از استرس مانند: سردرد ، تنش عضلات ، کاهش تمرکز و انرژی و تپش قلب را کاهش دهد. عوامل استرس زا زمانی که بدن آب از دست می هد بیشتر خود را نشان می دهند. بیشتر خواص آب  قلیایی به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی بالای آن ها است.
آنتی اکسیدان‌ها سد دفاعی بدن در برابر اکسید شدن تخریب و فرسایش هستند. به دلیل تغییر شیوه زندگی، آلودگی های محیطی و استرس های عصبی بدن ما همواره تحت اکسید شدن قرار دارد. تقریبا عوارض تمامی بیماری های مزمن، سکته‌ها و سرطان به دلیل اکسید شدن بدن بروز می کند. به عنوان مثال آهن و فلزات در هنگام اکسید شدن یا زنگ زدن فرسوده شده و خاصیت خود را از دست می دهد، در بدن انسان هم دقیقاً همین اتفاق می‌افتد. استفاده از مواد آنتی‌اکسیدانت طبیعی می تواند از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کند.

 

منبع

Fitday

۲ Comments

 1. سلام.ایا میشه از استیک داخل اب سرد کن منزل استفاده کنیم؟؟؟منبع اب اب سرد کن حدود ۷لیتر اب داخلش میریزیم.

  پاسخ
  • با سلام
   بله فقط به دلیل اینکه حجم آب سرد کن زیاد است نیاز به حداقل ۲ عدد استیک دارید.
   موفق باشید

   پاسخ

*