شناخت استیک آلکالاین و آب هیدروژنه

شناخت استیک آلکالاین و آب هیدروژنهReviewed by بهروز مرادی on Oct 10Rating: ۳.۵آب هیدروژنه - استیک آلکالاین - آب آلکالاین - گروه سلامت نوترونآب هیدروژنه با قدرت آنتی اکسیدانی بالا رادیکال آزاد را از بین می برد.هیدروژن ضرری برای بدن ندارد.این یون مهمترین عامل آنتی اکسیدانی جهان است.

آب هیدروژنه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آب هیدروژنه هوشمند با استفاده از استیک آلکالاین

تا امروز مقالات زیادی در مورد استیک آلکالاین نوشته شده است. بسیاری از افراد مایلند اطلاعات دقیق تر و کامل تری در مورد استیک آلکالاین و خواص آنتی اکسیدانی آن داشته باشند.

استیک آلکالاین دارای سرامیک حاوی فلزات قلیایی نظیر کلسیم و منیزیم است. ضمنا در برخی از استیک ها منیزیم خالص وجود دارد. منیزیم خالص در آب واکنش کندی دارد که باعث یونیزه شدن آب و تولید هیدروژن می گردد.

در واقع آب آشامیدنی را به آب هیدروژنه تبدیل می کند. آب هیدروژنه، آبی است که حاوی مولکول هیدروژن به صورت محلول است. هیدروژن مهمترین عامل آنتی اکسیدانی شناخته شده در جهان است.

 

کاهش اکسید شدن بدن با آب هیدروژنه

برای اینکه به قدرت آنتی اکسیدانی آب هیدروژنه (آب قلیایی) تولید شده از استیک آلکالاین پی ببریم، ابتدا باید مفهوم و دلیل اکسید شدن بدن را بشناسیم. بدن انسان دقیق ترین و منظم ترین کارخانه خلقت است.

در کارخانه بدن هر لحظه میلیون ها واکنش شیمیایی انجام می شود که به حفظ سلامت و نظم بدن کمک می کند. وقتی بدن تحت فشار قرار می گیرد واکنش های شیمیایی با نقص دچار شده و مواد خطرناکی به نام رادیکال های آزاد اکسیژن را تولید می کند.

این فشار می تواند به دلیل وارد شدن بیش از حد یک ماده در بدن، کمبود مواد مورد نیاز و یا فشار های جسمی و روحی باشد که باعث نقص در واکنش ها شده و رادیکال اکسیژن تولید می کند.

طی اکسیداسیون الکترون ها از یک ماده به ماده دیگر منتقل می شوند و در اثر این واکنش ها رادیکال های آزاد تولید می شوند. رادیکالهای آزاد اکسیژن بسیار خطرناک و ناپایدارند هستند و برای پایدار شدن با مواد مختلف واکنش داده و بدن را اکسید می کنند.

اکسید شدن باعث تخریب سلولها شده و مشکلات مختلف را در بدن ایجاد می کند. اغلب بیماری های مزمن به دلیل اکسید شدن بدن به وجود می آیند. حتی پیر شدن در اثر اکسید و تخریب سلولهای بدن رخ می دهد.

رادیکال‌های آزاد یعنی اکسیژن‌های فاقد یک الکترون، می‌توانند به DNA هسته سلول که ماده اساسی و حیاتی ژنتیکی سلول‌هاست حمله کنند و سلول را به جهش ژنتیکی وادارند.

اولین گام در روند سرطانی شدن سلول است و یا به قسمت چرب غشاء سلول‌ها حمله می‌کنند و سلول‌هایی که فاقد مواد ضد اکسید کننده لازم هستند، کاملا بی‌دفاع، تخریب و فاسد می‌شوند و این فساد باعث از هم گسیختگی کامل ساختمان غشاء سلولی می‌شود.

مولکول‌های چرب فاسد شده، مولکول‌های اطراف خود را فاسد می‌کنند و این روند ممکن است تا زمانی که به شکلی حاد خود را نشان دهد ادامه یابد.

اکسید کننده‌ها اغلب از محیط خارج خواسته یا ناخواسته به بدن وارد می‌شوند، مانند آلودگی هوا، مواد شیمیایی سمی، حشره کش‌ها، دود سیگار و برخی از داروهای شیمیایی و غیره که همه از محیط خارج وارد بدن آدم می‌شوند.

 

آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان مولکولی است که قابلیت جلوگیری از اکسید شدن سایر مولکول ها را دارد. این مولکول ها با از بین بردن رادیکال های آزاد موجب پایان یافتن زنجیره این واکنش ها می گردند و با اکسید کردن خودشان سایر واکنش های اکسیداتیو را مهار می کنند. آنتی اکسیدان ها باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی می گردند و در نتیجه میزان عفونت را در بدن کم می کنند.

آنتی اکسیدان ها می توانند بخشی از آنزیمهای سیستم ایمنی بدن و یا مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن باشند. در واقع بیشتر آنتی اکسیدان ها اعم از آنتی اکسیدان های طبیعی نظیر ویتامین ها و آنزیم ها با اهدا هیدروژن رادیکالی، رادیکال اکسیژن را خنثی می کنند. به عنوان مثال ویتامین ث که یکی از شناخته شده ترین آنتی اکسیدان ها است یک اتم هیدروژن به رادیکال آزاد اکسیژن می دهد و رادیکال آزاد را خنثی می کند.

 

نحوه ی تولید آب هیدروژنه با استیک آلکالاین

مولکول آب دارای دو اتم هیدروژن است که با اتم اکسیژن پیوند برقرار کرده است. استیک آلکالاین دارای منیزیم خالص است. منیزیم خالص با آب واکنش داده و با تجزیه مولکول آب تولید هیدروژن می نماید:

منیزیم + آب ß هیدروکسید منیزیم + هیدروژن

هیدروژن از طریق تنفس جذب پایینی دارد. ولی وقتی گاز هیدروژن در آب محلول است به صورت پایدار در می آید.

به همین دلیل به سرعت جذب می شود. هیدروژنی که خاصیت درمانی دارد، هیدروژن محلول است.

آب هیدروژنه با بالا بردن قدرت آنتی اکسیدانی بدن به طور انتخابی رادیکالهای آزاد مخرب را از بین می‌برند.

هیدروژن سبک‌ترین عنصر شناخته شده‌است پس به راحتی به هر بخش بدن نفوذ می‌کند. وجود رادیکالهای آزاد مخرب در خون باعث لخته شدن گلبولهای قرمز می‌شود و بیماریهای مختلفی را با کاهش تعداد گلبولها باعث می‌شود.

اضافه کردن آب غنی از هیدروژن غلظت گلبولهای قرمز را کاهش می‌دهد و آنها را از مرگ نجات می‌دهد همچنین غشای سلولی را از رادیکالهای آزاد مخرب حفظ  می‌کند و کمک به خروج سلولهای مرده از بدن می‌کند. به علاوه هیدروژن تنها آنتی اکسیدانتی است که قادر است به میتوکندری در داخل سلول و  DNA نفوذ کند .

به طور کلی هیدروژن تنها آنتی اکسیدانتی است که قابلیت رفتن به تمامی ارگانهای بدن انسان و سلولهای مغزی را دارد.

یافته‌ها و مطالعات معتبر علمی هیچ اثر جانبی را در مصرف آب غنی از هیدروژن نشان نداده‌اند.

وقتی آب غنی از هیدروژن مصرف می‌شود، هیدروژن به سرعت در داخل بدن حرکت می‌کند و در مواجه با رادیکالهای مخرب به آب تبدیل می شود. این پدیده که یک واکنش احیا نامیده می‌شود، هیچ اثر جانبی را به دنبال ندارد.

هیدروژن در ترکیب با رادیکالهای آزاد به شکل آب از بدن خارج می‌شود. هیدروژن هیچ ضرری را حتی در مصرف مقدار زیاد ندارد. از آنجا که هیدروژن به آسانی در بدن پخش می‌شود، هیدروژن باقیمانده از راه بازدم از بدن خارج می‌شود. پس نتیجتاً مصرف آب غنی از هیدروژن هیچ اثر جانبی ندارد.

 

نویسنده: بهروز مرادی

استفاده از این مقاله فقط با ذکر سایت نوترون و نام مترجم مجاز می باشد.

۱۳ Comments

 1. درود فراوان.
  سپاس بی کران به خاطر این محصول بین نظیر.که هرچقدر در موردش اطلاعات به دست می آورم بازهم کمه و باید هرروز بیشترم میشه.
  من در مورد مواد تشکیل دهنده ی استیک سول داشتم. که خود استیک از چه موادی تشکیل شده؟ چه فلزاتی و اینکه چگونه عمل می کنند…

  بازهم سپاس گذارم…

  پاسخ
  • با سلام
   ممنون از حسن نظرتون.
   لطفا از طریق تلگرام با مدیر کانال در ارتباط باشید و سوالات خود را برای ما ارسال نمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. باسلام وقت بخیر
  این فیلتر اب ایا سبب افزایش سختی اب می شود؟
  مواد داخل فیلتر چیست و ساختار خود فیلتر از چه جنسی است؟
  سپاس

  پاسخ
  • با سلام
   استیک آلکالاین به میزان خیلی ناچیزی بر روی سختی آب تاثیر می گذارد.
   مواد تشکیل دهنده ی این فیلتر سرامیک های معدنی می باشد.
   جنس فیلتر پلاستیک گرید دارویی می باشد.
   موفق باشید

   پاسخ
 3. سلام بسیار ممنون بابت محصولات خوبتون, من از استیک استفاده کردم خیلی خوبه حس خوبی داره وقتی آب رو میخورم.یه سوال داشتم اینکه اگر الان ک استفاده میکنم آیا برای همیشه باید استفاده بشه یعنی سالیانمتمادی؟؟یا نه زمانی ک مجبور بشیم میتونیم کنار بزاریم ؟ 

  پاسخ
  • با سلام
   ممنون از لطف شما.
   استفاده از آب قلیایی به طور دایم بدن سالم و قلیایی نگه می دارد و بهتر است همیشه استفاده شود.
   لطفا در کانال تلگرام ما عضو شوید و همچنین در اینستاگرام ما را دنبال کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. با سلام ممنونم از محصول خوبتون❤💙❤💙❤💙
  فقط یه سوال داشتم
  آیا استیک آلکالاین به آب کردن چربی های شکم و پهلو کمک میکنه؟

  پاسخ
  • با سلام
   آنتی اکسیدانها باعث بالا رفتن سوخت و ساز و چربی سوزی بیشتر می شن. همونطور که چای سبز با خواص آنتی اکسیدانی بالا به لاغری کمک می کنه، استیک هم می تونه کمک کنه تا راحت تر رژیم بگیرید و چربی بسوزونید.

   پاسخ
 5. سلام. ببخشید من توی اینترنت هم نتونستم مکانیسم مولکولی اب قلیایی را پیدا کنم میشه منو راهنمایی کنید یا لینک خاصی رو معرفی کنید.
  ممنون

  پاسخ
 6. اثر استیک آلکالاین روی سلولهاس رنگی سرطان پوست چگونه است؟آیا در غیر فعال کردن این سلولها و عدم رشد آنها دخالت دارد؟

  پاسخ
  • با سلام
   آب قلیایی اثرات پیشگیرانه دارد و تاثیر آن بر درمان سرطان هنوز در مراحل بررسی است.

   پاسخ
 7. سلام
  استیک را برای چند ماه میتوان استفاده کرد؟؟؟
  یعنی تاریخ مصرف آن چقدر است ؟

  پاسخ

*