بهترین نوشیدنی‌ در دوران‌ بارداری

بهترین نوشیدنی‌ در دوران‌ بارداریReviewed by بهروز مرادی on Jul 10Rating: ۳.۵نوشیدنی مفید در بارداری - آب قلیایی - گروه سلامت نوترونآب قلیایی نوشیدنی مفید در بارداری محسوب می گردد، زیرا دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی می باشد و عوارض بیماری ها را کاهش می دهد.

نوشیدنی مفید در بارداری

خانم‌‌های باردار باید همیشه به میزان کافی مایعات به بدن خود برسانند. اولین نوشیدنی مفید در بارداری ، آب است. آب کیمیای زندگی است. آب نه تنها بدن را سالم و سرحال نگه می‌‌دارد، بلکه به هضم غذا، انتقال اکسیژن در بدن، و کارکرد سلول‌‌ها نیز کمک زیادی می‌‌کند.

جای تعجب نیست که امروزه بسیاری از افراد بطری‌های آب با خود حمل می‌‌کنند. آب عنصر مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. نوشیدن آب برای خانم‌‌های باردار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آب، مواد مغذی را از بدن مادر به فرزند منتقل می‌کند.

همچنین آب موجود در بدن مادر مایعی که جنین در درون آن غوطه ور است را تولید می‌‌کند. مایع موجود در رحم تقریبا هر یک ساعت یکبار با یک لیوان مایع جدید جایگزین می‌‌شود. این مایع توسط جفت فراهم می‌‌شود. آب همچنین به دفع سموم از بدن مادر کمک می‌‌کند. عفونت ادرار یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که خانم‌‌ های باردار با آن مواجه هستند. نوشیدن آب به مقدار کافی به دفع سموم بدن کمک کرده و از عفونت دستگاه ادرار جلوگیری می‌‌کند.

همچنین شاید برایتان جالب باشد بدانید که هر چه خانم‌‌های باردار آب بیشتری بنوشند، احتمال جمع شدن آب در بدن آنها و در نتیجه تورم دست‌‌ها و پاها کاهش می‌‌یابد. به همین دلیل است که به خانم‌‌های باردار توصیه می‌‌شود به محض احساس تشنگی یا حتی قبل از آن به میزان کافی آب بنوشند. هنگامی‌که فردی احساس تشنگی کند، معمولا میزان آب در بدنش به کمتر از حد لازم و ضروری رسیده است.

آب قلیایی، نوشیدنی مفید در بارداری

به همین دلیل است که بهتر است خانم‌‌های باردار قبل از احساس تشنگی آب بنوشند. البته توجه داشته باشید که هر آبی برای نوشیدن مناسب نیست. افراد باید قبل از نوشیدن آب بهداشتی بودن آن را بررسی کنند. بهتر است خانم‌‌های باردار آب شهری را قبل از نوشیدن قلیایی کنند و یا از آب قلیایی با نام تجاری معتبر مصرف کنند. آب قلیایی به دلیل داشتن هیدروژن فعال دارای قدرت آنتی اکسیدانی منحصر به فرد می باشد، عوارض بیماری های مزمن را کاهش داده و نوشیدنی مفید در بارداری محسوب می شود.

یکی از بیماری های مزمن شایع در دوران بارداری، فشار خون بارداری است.خانم هايـي كه بـعد از طـي نيمه اول بـارداري دچار افزايـش فشار خون مي شوند و در ادرار پروتئين دارند دچار اختلال پيچيده اي هستند كه پره كلاپسي ناميده مي شود. از مهمترین علائم پره كلامپسي می توان به ورم، افزايش ناگهاني وزن، سردرد مداوم يا شديد، تغييرات ديد، درد بالاي شكم و يا حساسيت آن ناحيه و يا تهوع و استفراغ اشاره کرد. فشار خون بارداری با اکسید شدن بدن ارتباط مستقیم دارد و مصرف آنتی اکسیدانهای طبیعی نظیر میوه جات و سبزیجات تازه برای کاهش عوارض فوق پیشنهاد می شود.

در مطالعه ای که در مجله پلاسنتا منتشر شده است بر روی تاثیر نوشیدن آب غنی از هیدروژن بر روی کاهش عوارض فشار خون بارداری تحقیق شده است. در این مطالعه موش های آزمایشگاهی توسط سموم شیمیایی به فشار خون بارداری مبتلا شدند. سپس به گروه های مختلفی تقسیم شدند و به برخی از گروه ها آب معمولی و به برخی گروه ها آب غنی از هیدروژن داده شد. در طول دوره درمان میزان فاکتورهای التهابی و فشار خون نمونه ها، مورد آزمایش قرار گرفت. در انتهای دوره مشخص گردید که میزان فاکتورهای التهابی و عوارض پره کلامپسی  در موشهایی که آب غنی از هیدروژن مصرف می کردند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و در پایان نتیجه گرفته شد که استفاده از آب غنی از هیدروژن به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی بالا روشی موئثر و کارامد در کنترل بیماری پره کلامپسی می باشد.

استیک آلکالاین به دلیل تولید هیدروژن فعال و ایجاد خواص آنتی اکسیدانی بالا می تواند بهترین گزینه برای تهیه آب قلیایی مناسب خانم های باردار باشد.

منبع: Placenta

نویسنده: بهروز مرادی

استفاده از این مقاله فقط با ذکر نام نویسنده و سایت نوترون مجاز است.

*