تعادل بدن با استیک آلکالاین

تعادل بدن با استیک آلکالاین
تعادل بدن با استیک آلکالاینReviewed by Admin on Aug 4Rating:

تعادل بدن با استیک آلکالاین

استیک آلکالاین دارای مزایای ویژه ای است که می تواند تمامی عوارض زندگی شهری را کاهش داده و تعادل بدن را به زندگی بازگرداند. استیک آلکالاین (alkaline stick) نوعی فیلتر است که هرگاه در بطری نیم لیتری آب قرار بگیرد، بعد از ۱۵ دقیقه الی دو ساعت یون فلزات قلیایی نظیر منیزیوم و کلسیم را به آب داده و خواص سلامت بخش به آب می‌دهد.

تغییر در سبک زندگی، یکی از دستاوردهای مدرنیته بوده که جامعه به ویژه جامعه شهری به آن دچار شده است. قرن ۲۱ را به نام «قرن استرس» نامگذاری‌ كرده‌اند. عوامل استرس‌ زا ناشی از زندگی ماشینی فراوان شده است. اما به اندازه ایجاد عوامل استرس راهكارها، روش‌ها، تكنیك‌های مدیریت آنها را نداریم. تكنولوژی به خدمت بشر آمده است. ما نمی‌توانیم جلوی رشد تكنولوژی و صنعت را بگیریم ولی باید بشر را تجهیز كنیم تا بتواند در برابر آسیب‌های زندگی صنعتی دوام بیاورد.

ارتباط بین استرس و آب، عمیقا مورد مطالعه قرار گرفته است. تمام اعضای بدن و همچنین مغز برای اینکه به درستی عمل کنند به آب نیاز دارند. در صورتی که بدن شما با کمبود آب مواجه باشد، عملکرد آن با مشکل روبروست و خود این مسأله به استرس می انجامد. از این رو استفاده از آب آشامیدنی سالم جهت برطرف نمودن استرس امری ضروری است. آب قلیایی تولید شده توسط استیک آلکالاین آبی سالم و منحصر به فرد است که می تواند موجب کاهش استرس گردد.

تاثیرات آب قلیایی بر تعادل بدن

تاثیرات مطلوب آب قلیایی در زندگی شهری به همینجا ختم نمی گردد. یکی از مهمترین مواردی که دلالت بر تغییر سبک زندگی دارد، تغییر در شیوه تغذیه است. نمونه بارز آن رواج بیش از اندازه مصرف فست فودها در بین خانواده ها و افراد جامعه است. بدون تردید یکی از عوامل موثر در برقراری سلامت، وضعیت تغذیه است. امروزه با پیشرفت علم و فناوری و صنعت، شیوه زندگی تغییر کرده و استفاده از غذاهای فوری (فست فود) رواج پیدا کرده است که در نتیجه استفاده زیاد از این غذاهای پرکالری و پرچرب و عدم تعادل بدن بین انرژی دریافتی و مصرفی، احتمال ابتلای افراد به چاقی، دیابت و بیماریهای متعاقب آن را افزایش می دهد.

از دیگر عوارض زندگی امروز آلودگی هوا و استرس است. پژوهش ها در دانشگاه واشنگتن نشان می دهد صد هزار آمریکایی که در مناطق آلوده و فضای باز شهری زندگی کرده اند به علت رسوب در سرخرگ ها سریع تر به عارضه قلبی دچار شده اند.

همچنین آلودگی هوا و زندگی افراد در مناطقی که جریان هوا در آنها اتفاق نمی افتد، سبب تنگی عروق کرونر آنها می شود. از طرف دیگر شدت آلودگی هوا، سبب آترواسکلروز و پیشرفت تصلب شرایین می شود.

تمامی این مشکلات بدن را به سمت اسیدی و اکسید شدن سوق می دهد. کارشناسان، تغذیه مناسب را یکی از راه های افزایش قدرت دفاعی بدن در مقابل اکسید شدن بدن می دانند. هنگامیکه دسترسی به آنتی اکسیدانها محدود است اکسید شدن بدن می تواند افزایش یابد و بدن ناتوان شود. آنتی آکسیدانها قادرند عوامل اکسیدان را قبل از حمله به سلولها غیر فعال کنند. بنابراین آنتی آکسیدانها برای نگهداری بدن در حالت سلامت وبهبودی کاملا ضروری هستند.

آب قلیایی تولید شده توسط استیک آلکالاین به دلیل تأمین املاح بدن نظیر کلسیم و منیزیم می‌تواند عوارض زندگی شهری را کاهش داده و تعادل قلیایی را به بدن برگرداند. از طرف دیگر یون فلزات قلیایی آب را یونیزه کرده و هیدروژن فعال تولید می‌کنند که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارد. بروز برخی بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، بالا رفتن فشار خون، دیابت و البته پوکی استخوان به دلیل عدم تعادل قلیایی و آنتی اکسیدانی بدن است.