آموزش رژیم قلیایی توسط آنتونی رابینز

آموزش رژیم قلیایی توسط آنتونی رابینز
آموزش رژیم قلیایی توسط آنتونی رابینزReviewed by Admin on Jan 9Rating:

با تغییر زندگی مدرن و رویکرد مردم به رژیم های غذایی سلامت بخش، متخصصان علم تغذیه به بررسی برترین رژیم های غذایی جهت سلامت و اصلاح زندگی مردم پرداخته اند.

یکی از مهمترین رژیم های غذایی که در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است رژیم قلیایی می باشد. در این رژیم استفاده از مواد غذایی سرشار از کلسیم، منیزیم و پتاسیم نظیر آب قلیایی در درجه اول اهمیت قرار دارد. استفاده از مواد غذایی ناسالم مثل گوشت قرمز و نوشابه های گازدار موجب تجمع سموم اسیدی در بدن می گردد که عوارض بسیار خطرناکی در پی دارد. از مهمترین عواقب اسیدی شدن بدن نقص در سوخت و ساز بدن است. اندام های بدن برای محافظت از سموم اسیدی چربی ها را ذخیره و انباشته می نمایند که موجب بروز چاقی متابولیک یا شکمی می گردد. اگر با استفاده از مواد قلیایی این سموم از بدن دفع گردد دیگر نیازی به چربی ها نیست و می توان مشکل چاقی را برطرف نمود.

آنتونی رابینز یکی از بزرگترین طرفداران رژیم قلیایی محسوب می گردد. وی در سخنرانی های خود توضیح می دهد که بدن در حالت سلامت شرایط خود را به صورت متعادل حفظ می کند. برای مثال می توانید تعادل دمای بدن را در نظیر بگیرید که همراه ۳۷ درجه سانتیگراد است. تغییر جزیی در دمای بدن می تواند منجر به بیماری گردد.

تعادل اسیدی-قلیایی از دمای بدن نیز حساستر و مهمتر است. میزان اسیدی-قلیایی مواد را با pH اندازه می گیرند. pH 7 خنثی است. از pH کمتر از ۷ اسیدی و pH 7 تا ۱۴ قلیایی در نظر گرفته می شود. اغلب مواد غذایی اسیدی هستند و تعادل اسیدی-قلیایی بدن را از بین می برند. اسیدی شدن بدن باعث نقص در سوخت و ساز بدن، کمبود اکسیژن و خستگی، پوکی استخوان، سنگ کلیه، درد های مفصلی، بیماری های قلبی عروقی و … می گردد. می توان با استفاده از سبزیجات، میوه جات و آب قلیایی دوباره تعادل را ایجاد کرد. به همین دلیل به رژیم های قلیایی، رژیم سبز می گویند. برای مشاهده کلیپ به پایین صفحه مراجعه کنید.