معرفی محصولات آلکالاین

معرفی محصولات آلکالاین
معرفی محصولات آلکالاینReviewed by Admin on Sep 19Rating:

pH قلیایی محصولات آلکالاین

بدن انسان کاملا هوشند است و تمامی پارامترهای خود را به صورت خودکار در حالت تعادل حفظ می کند. عدم تعادل در این مقادیر موجب بیماری می گردد. برای مثال دمای بدن ما همیشه ۳۷ درجه است. اگر در یک روز گرم تابستانی دمای بدن افزایش پیدا کند به طور خودکار عرق می کنیم با دمای بدن در حالت تعادل حفظ شود.محصولات آلکالاین pH بدن را قلیایی نموده و تعادل بدن را حفظ می کند.

پارامترهای بسیار زیادی در بدن مثل قند خون و فشار خون وجود دارد. یکی از پارامترهای بسیار مهم بدن pH خون است.

pH میزان اسیدی قلیایی مواد است و از ۰ تا ۱۴ رده بندی می شود.pH  ۷ خنثی است. بیشتر از ۷ قلیایی و کمتر از ۷ اسیدی محسوب می شود. pH خون ۷.۳۶۵ است و کمی قلیایی محسوب می شود.

 

pH خون از دمای بدن بسیار دقیق تر است و کوچکترین تغییری در میزان pH منجر به بیماری می شود. ولی متاسفانه زندگی شهری به دلیل مصرف غذاهای اسیدی، آلودگی های محیطی، کم تحرکی، استرس و … تعادل pH را به هم زده و بدن ما را به سمت اسیدی شدن سوق داده است. تقریبا بیش از ۹۸% اتفاقات روزمره موجب اسیدی شدن خون می شود و بدن برای حفظ تعادل pH با اسیدی شدن مقابله می کند.

مثلا برای دفع اسید یک لیوان نوشابه به ۱۷ لیوان آب نیاز است. ولی هیچ وقت به این میزان آب نمی نوشیم. در ابتدا بدن برای دفع سموم اسیدی از منابع قلیایی، نظیر کلسیم و منیزیم استخوان ها کمک می گیرد. به همین دلیل نوشابه های گازدار موجب پوکی استخوان می گردد. ولی اگر کلسیم و منیزیم استخوان ها هم کافی نباشد اسیدی شدن بدن موجب تخریب بافت ها و سلولهای مختلف می گردد که در اصطلاح علمی به فرایند تخریب سلولها اکسید شدن می گویند.

تاثیرات پایین بودن ORP محصولات آلکالاین

در اصطلاح علمی به فرایند تخریب سلولها اکسید شدن می گویند. برای اکسید شدن می توانید تغییر رنگ یک میوه و یا زنگ زدن یک فلز را تصور کنید. بدن ما هم همینطور اکسید می شود.

دلیل اصلی پیر شدن بدن اکسید شدن سلولهای مختلف است. مهمترین نشانه پیری بروز بیماری های مزمن است. متاسفانه زندگی شهری و اکسید شدن بدن باعث گسترش بی سابقه بیماری های مختلف و پایین آمدن میانگین طول عمر شده است. بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت میانگین طول عمر در کشورهای درحال توسعه مثل ایران به ۶۰ سال رسیده است.

قدرت اکسید کنندگی را با ORP می سنجند. ORP یا پتانسیل اکسید و احیا هرچقدر بالاتر باشد آن ماده اکسید کننده تر و خطرناک تر است و هرچقدر پایین تر باشد آن ماده آنتی اکسیدان یا ضد اکسید کننده است.

برای جلوگیری از اکسید شدن بدن باید قدرت آنتی اکسیدانی بدن را افزایش داد، که به کمک محصولات آلکالاین امکان پذیر می باشد. میوه ها، دمنوش ها، سبزیجات دارای خواص ضد اکسیدکنندگی هستند و روند اکسید شدن بدن را کند می کنند.

برای تامین آنتی اکسیدان ها باید از میوه جات و سبزیجات استفاده کنیم. همانطور که می دانید دسترسی به میوه جات و سبزیجات سالم و تازه بسیار سخت است و مزاج همه افراد اجازه مصرف مداوم سبزیجات را نمی دهد. ولی از آنجایی که بیش از ۲/۳ بدن ما را آب تشکیل می دهد اگر بتوانیم آب آنتی اکسیدان بنوشیم حداقل سلامتی ۲/۳ بدن خود را تامین کرده ایم.

بیش از صد سال از آشنایی با چشمه های قلیایی می گذرد. طی تحقیقاتی گسترده چشمه هایی نظیر چشمه زمزم عربستان پیدا شده است که خواص قلیایی و آنتی اکسیدانی دارند. کسانی که از آب این چشمه ها استفاده می کنند سلامت عمومی و طول عمر بیشتری دارند.

مجیک جانسون قهرمان بسکتبال NBA توانست با استفاده از آب چشمه تلاکوت مکزیک بیماری ایدز خود را مهار کند.

در مطالعه ای علمی و جامع بیش از ۴۰۰ بیمار دیابت نوع ۲ از آب چشمه نوردنائو در آلمان و تنریوسویی در ژاپن استفاده کردند و بعد از ۸ ماه عوارض دیابت حدود ۵۰% کاهش پیدا کرد.

همه مردم به آب این چشمه ها دسترسی ندارند. به همین دلیل دستگاههایی اختراع شده است که آبی مشابه آب چشمه های قلیایی در اختیار ما می گذارد.

سال ۱۹۸۶ وزارت بهداشت و درمان ژاپن استفاده از دستگاه های تصفیه آب قلیایی را برای کاهش بیماری های گوارشی و مصارف خانگی مجاز اعلام کرده است.

 

استیک آلکالاین  که از محصولات آلکالاین محسوب می شود،  آبی مشابه چشمه های قلیایی تولید می کند. مکانیسم قلیایی کردن آب توسط استیک با استفاده از گوی های سرامیکی است. سنگ معادن در کوره پخته شده و بدون افزودن هیچ ماده شیمیایی به گوی های سرامیکی تبدیل می شوند. شرکت دیباتجارت تصمیم به واردات این محصول داشت ولی سرامیک ها و پوکه فلزی نمونه های خارجی به آب طعم و مزه می دهد. به همین دلیل از پوکه پلاستیکی گرید(Grade) دارویی استفاده شد و سرامیک های مختلف از شرکتهای مختلف خریداری شد تا فرمولی پیدا شود که با آب ایران سازگار باشد. در طول ۲ سال و نیم فعالیت بیش از ۸۸۰۰ آزمایش آنجام شد تا فرمولاسیون استیک آلکالاین پیدا شود. به همین دلیل با اینکه مواد اولیه استیک آلکالاین شرکت نوترون وارداتی است. ولی فرمولاسیون محصول متعلق به شرکت دیباتجارت و گروه سلامت نوترون می باشد. به همین دلیل محصول فوق وارد پروسه تولید ملی گردیده است.

به مرور زمان استیک آلکالاین ضعیف شده و زمان قلیایی کردن آب توسط استیک افزایش می باید. پس برای ثابت نگه داشتن زمان قلیایی کردن آب باید ماهی یک بار با سرکه رقیق شسته شود. به همین منظور استیک را در بطری نیم لیتری آب قرار داده ، حدود ۳ قاشق سرکه به آب اضافه نموده و به مدت ۳۰ ثانیه به آرامی تکان دهید تا جرم اطراف استیک برطرف شود. سپس استیک را خوب زیر آب بشویید. هر استیک ۲ الی ۳ بار بیشتر قابل شارژ نیست.