معرفی توپ شستشو

معرفی توپ شستشو
معرفی توپ شستشوReviewed by Admin on Sep 19Rating:

از مواد شوینده تا توپ لباسشویی

تا ۵۰ سال پیش از مواد شوینده طبیعی برای شستشوی لباس استفاده می شد. با ورود به زندگی صنعتی و آلودگی های جدید مواد شوینده شیمیایی وارد بازار شد. ولی این مواد باعث تخریب محیط زیست و بروز بیماری های مختلف پوستی و سرطان ها شد. نسل جدید شوینده ها توپ لباسشویی است که دوباره از سرامیک های طبیعی تولید شده و آسیب کمتری به محیط زیست می زند. ضمنا خطر بروز بیماری های پوستی رو هم کاهش داده است.

توپ لباسشویی سازگار با محیط زیست

به همان اندازه که این محصول طبیعی و سازگار با محیط زیست است شوینده ملایمتری هم محسوب می شود. ولی به دلیل بالا رفتن سطح بهداشت و فرهنگ امروزه لباسها زود به زود شسته می شوند و توپ لباسشویی هم برای شستشوی روزانه لباسها کفایت می کند. اگر لباس ها آغشته به چرک و یا لکه هم بودند می توان همراه توپ مقدار کمی پودر و یا مایع سفید کننده اضافه کرد. لذا ابتدا باید قسمت چرک شده به مواد شوینده آغشته شود و سپس لباس همراه با توپ در ماشین لباسشویی قرار گیرد.

از دیگر مزایای توپ بالا بردن عمر لباس و پارچه است. پودر به بافت لباس هم ضربه می زند. لباسهایی که با پودر شسته می شوند ۶ ماه بیشتر قابل استفاده نیستند. در صورتی که همین لباس ها با توپ شستشو تا ۲ سال ماندگار هستند.

توپ لباسشویی برای پارچه هایی که بافت خیلی ظریف دارند پیشنهاد نمی شود. همچنین توپ شستشو با انواع دماها تا ۶۰ درجه سانتیگراد، انواع شوینده ها، انواع سیستم های شستشو و با انواع ماشین های لباسشویی قابل استفاده است. ولی برای لباسهای مشکی بهتر است از آب سرد استفاده گردد.